Laserové značení na lité součástky

Našim zákazníkům ze slévárenského sektoru jsme se rozhodli poskytnout jedinečný zážitek z laserového gravírování.

V květnu otevře výrobce LASIT své dílny, abyste viděli, jak se laserem gravírují lité komponenty.

Tato třídenní událost bude jako virtuální osobní setkání mezi vámi a jedním ze specialistů na laserové značení a specializovaného laserového technika. Tímto způsobem můžete vyřešit své pochybnosti a dozvědět se více.

Navíc můžete položit jakoukoli otázku týkající se laserem gravírovaných odlitků nebo jak získat trvalé značení. Zjistíte, jak neohrozit výsledky laserového gravírování při invazivních procesech, jako je pískování a tryskání.

Zůstaňte v kontaktu a buďte vždy v obraze se společností LASIT.

Společnost LASIT vám zašle e-mailem pokyny, jak si rezervovat virtuální návštěvu v dílně laserového gravírování. Kromě toho budete mít možnost číst obsah související se slévárnami týden před akcí.

Jaké jsou výhody registrace?

Pokud pracujete ve slévárenství, nemůžete si nechat ujít žádnou z věcí, které se stanou před květnovou akcí.

První událost pro registrované lidi je věnována laserovému gravírování pro účely sledovatelnosti a 2D kódům.

Podívejte se na Youtube kanál LASIT! Společnost připravila sérii videí o laserovém gravírování tlakově litých komponentů. Hledejte 1-minutová laserová videa na YouTube. Každý týden zveřejňujeme nové video o komponentech.

Tato 1-minutová videa shrnují důležité informace a představují událost, která se uskuteční v květnu. Mario Palmieri, expert na laserové aplikace, se bude zabývat následujícími tématy:

Pokud se zaregistrujete, výše uvedené materiály obdržíte před akcí, i když se nebudete moci zúčastnit.

Při registraci se můžete rozhodnout, zda se budete účastnit nebo si užívat obsah, který jste obdrželi e-mailem. Obsah bude vždy k dispozici, takže si jej můžete přečíst kdykoli budete chtít.

Na co čekáte? První video o sledovatelnosti a 2D kódech je již online!

Laserové gravírování na lité součástky

Před několika lety bylo laserové značení nedokončených součástek, když byly právě mimo matrici, nemožné kvůli ztrátě kvality způsobené následným zpracováním.

Stalo se to většinou na kódech DataMatrix. Dnes díky vysoce výkonným laserům a optimálním technickým parametrům můžeme zajistit úplnou sledovatelnost značením komponent bezprostředně poté, co vyjdou z matrice. Tímto způsobem jsou kódy DataMatrix vždy čitelné i po invazivních procesech, jako je pískování a tryskání.

V LASIT vyvinuli různá samostatná a automatizovaná řešení prostřednictvím in-line laserové integrace.

Mezi tato řešení patří: 24 systémů – vyvinutých za posledních deset let – které umožňují nakládání a vykládání během obrábění; 5 speciálních stanic, které mají být integrovány do automatizovaných celků, jejichž silnou stránkou je produktivita vyplývající ze spolupráce robotů.

Laserové gravírování před pískováním

Odlévané komponenty procházejí různými procesy, jako je pískování a tryskání, které jsou nezbytné, ale přesto invazivní, protože riskují nečitelnost kódu DataMatrix.

V LASIT vyvinuli strategii, která zabrání tomu, aby se kód DataMatrix stal po různých procesech nečitelným. Podařilo se to díky hlubokému rytí, specifickým parametrům a tvarům pro tlakově lité komponenty. Nejpoužívanější jsou lasery 100 W, 200 W nebo 300 W, protože také zajišťují extrémní rychlost.