Laserové značení výrobků

Laserové značení šetří náklady, je trvanlivé a variabilní.

Výrobky jsou dohledatelné během celé své životnosti na rozdíl od etiket, nástřiků či jiných řešení průmyslového značení. Sledování produktů ve výrobním procesu je výrazně efektivnější stejně i zvyšování kvality, snižování nákladů a řešení reklamací.

Na rozdíl od inkjet technologie nabízí laserové značení srovnatelně nižší provozní náklady. Značení je vyhotoveno ve vysokém rozlišení, výhodné zejména pro značení velké série výrobků. Při větším množství cenově efektivní mechanické značení ztrácejí efektivitu a cenovou výhodnost.

Výhody laserového značení

Nízké provozní náklady

Značení laserem nevyžaduje žádné náplně a spotřební materiál jako například inkjet technologie. Životnost laserových trubic je více než 50 000 hodin. To zaručuje dlouhodobě bezproblémový provoz s vysokou efektivitou a rychlou návratnost.

Permanentní značení

Výrobky jsou označeny trvale. Značka je nesmazatelná, proto jsou dohledatelné během celé své životnosti na rozdíl od etiket, nástřiků či jiného průmyslového značení. Sledování produktů ve výrobním procesu je výrazně efektivnější. Zvyšuje produktivitu, urychluje řešení reklamací, šetří náklady.

Rychlost značení

Laserový paprsek vypaluje znaky řádově v mikrosekundách. Rychlá odezva prospívá plynulosti výroby.

Vysoká přesnost a rozlišení

Značení je vyhotoveno ve vysokém rozlišení. Čitelně vytvoří značení řádově v desetinách milimetrů. Vzhled je profesionální. Dosahuje nejvyšší efektivitu v porovnání například s mikroúderem (velikost značení řádově v mm).

Značí všechny materiály

Tento druh průmyslového značení je univerzální. V závislosti na konkrétním typu laseru značí kovy, eloxované kovy, organické materiály, plasty, termoplasty, citlivé materiály, keramiku, sklo, papír, karton, tenké materiály, fólie, materiály s povlakem, lakované materiály, speciální nástroje.

Dynamičnost

Vhodné pro dynamické i statické aplikace. Integrace je možná jako stand-alone nebo jako součást výrobní linky. Umožňuje značení výrobků v pohybu.

Změna druhu značení je nenáročná. Provede se jednoduchou změnou konfigurace.

Laserové gravírovací stroje

Laserové značení výrobkú - průměrná produktivita​

Průměrná produktivita

Kompaktní a flexibilní laserové gravírovací stroje. Jsou dokonale variabilní - mohou být vybaveny různými typy laserů podle materiálu předmětů které budete značit. Dostupné jsou provedení pro samostatné umístění i na stůl.

Střední produktivita

Stroje vybavené větším počtem motorizovaných os a pneumatickými dveřmi pro vysokou úroveň automatizace. Vhodné pro značení nadrozměrných předmětů i série výrobků umístěných v paletách.

Laserové značení výrobkú - vysoká produktivita​

Vysoká produktivita

Laserové gravírky pro komplexní značení komplikovaných součástek. Nabízejí vysokou úroveň automatizace díky rotačnímu stolu. Podporují současné značení i nakládání součástek (manuální i robotizované).

Laserové značení Datalogic

laser-datalogic-arex.jpg

Datalogic AREX

Kompaktný vláknový laser vyvinutý pro vysoko rychlostní značení součástek - DPM (direct part marking). Určený pro automotive a elektrotechnický průmysl. Značení a gravírování plastů, kovů, speciální kovovýroba , nástroje a nářadí.

Datalogic AREX MOPA

Vysoce kontrastní vláknový laser pro značení s vysokým rozlišením. Značení PCB a DPS, pryskyřice, termoplastů , plastů, kovů, hloubkové gravírování . Vhodný pro plastikářský průmysl, speciální kovovýrobu, elektroniku a automotive.

Datalogic UNIQ

Univerzální vláknový laser v ALL IN ONE provedení se zabudovaným kontrolerem, krytí IP54. Vhodný pro automotive, elektroniku, lékárenský, balicí a obalový průmysl . Značí plasty, kov, PCB a DPS (desky plošných spojů).

Datalogic VLASE

Diodový laser pro značení materiálů citlivých na teplo a termoplastů. Přímé značení součástek (DPM), cold marking , automobilový a letecký průmysl. Efektivní značí materiály s povlakem, polymery, termoplasty, vysoce reflexivní materiály (měď, zlato), sklo, křemík.

Datalogic EOX

CO2 laser určený pro značení nekovových výrobků a obalů . Extrémně nízké provozní náklady, rychlá návratnost . Značení organických materiálů, karton, kov, dřevo, plast, lepenka, barevný a eloxovaný kov, lakované materiály.

Datalogic ULYXE

Diodový laser (DPSS) s nejlepším poměrem cena - výkon na trhu. Vysoká efektivita, rychlé značení, nezanechává nežádoucí stopy. Vhodný pro zdravotnický , reklamní průmysl, automotive, elektroniku, nástrojářství . Vhodný na značení plastů, štítků, nástrojů, chirurgické oceli.

Aplikace laserového značení výrobků

Intuitivní software

Pro ovládání laserů a návrh značení je dodáván software Datalogic Lighter Marvel. Ovládá se jednoduše díky intuitivnímu grafickému rozhraní. Zahrnuje inline validaci sledovacích kódů. Nejčastěji využívanými sledovacími kódy jsou alfanumerické znaky, EAN, 1D a 2D, QR, matrix kódy. Podporuje práci s libovolnou vektorovou grafikou a formáty DXF, DWG, PLT, SVG, AI, PDF, BMP, GIF, TIF a jiné.

Servisní program - "Nepřetržitá výroba"

Záleží nám na spokojenosti našich zákazníků. Nabízíme Vám možnost využít servisní programy EASEOFCARE. Jedná se o prevenci, 2 nebo 5 denní dostupnost, respektive okamžitá náhrada nefunkčního zařízení. Programy EASEOFCARE je možné zakoupit kdykoliv.

Navrhneme pro Vás řešení na míru

Řešení a aplikace na míru navrhujeme dle Vašich požadavků. Zhotovujeme aplikace od přidání značení na stávající linku nebo modulu až po návrh kompletního systému značení a stopování. Typické aplikace jsou selekce produktů, testování, komplexní aplikace, propojení s verifikací kódů, manipulací (roboty), řízením (PLC / HMI).

Poskytujeme podporu při integraci a implementaci, záruční i pozáruční servis.

  • poradenství a testování vzorků
  • výpočet návratnosti
  • kompletní návrh aplikace
  • zakázkové laserové značení výrobků – pokud potřebujete označit malou sérii a nechcete kupovat vlastní laser, kontaktujte nás

Kontaktní formulář

Kontaktujte nás se svým požadavkem vyplněním kontaktního formuláře.

Na základě poskytnutých údajů Vás kontaktujeme a vypracujeme cenovou nabídku. Poskytneme Vám odborné poradenství při výběru produktů a řešení vhodných pro řešení Vašich problémů.


    Ukázka aplikace laserového značení