Cloud Computing - Cloudové řešení

 

IoT – Internet Of Things v průmyslu

IoT (Internet Of Things) je v moderním průmyslu nedílnou součástí inovací pro zvýšení produktivity, kvality, flexibility výroby a minimalizaci počtu vyrobených zmetků. V rámci informační platformy s velkým objemem dat pro IoT je klíčový právě Cloud Computing. Poskytuje větší flexibilitu, rozšiřitelnost, lepší přístupnost a konzistenci dat jako lokální IT platforma.
 
V rámci konceptu e-F @ ctory nabízí Mitsubishi Electric inovativní řešení pro IoT. Splňuje požadavky vysoké bezpečnosti, snadného přístupu k různým cloudovým službám. Zároveň prostřednictvím vlastních technologií C Controller a MES IT obohacuje funkce Cloud computingu o možnost využití výhod Edge computingu.

Edge Computing

Edge Computing umožňuje zjednodušení IT infrastruktury podniku díky předzpracování dat na straně automatizačního řešení. Data jsou dokonale zabezpečeny a manipulace s nimi je jednoduchá. Předzpracovány data se následně využívají v nadřazených cloudových a řídicích systémech.

Sběr a předzpracování dat

Data jsou sbírány ze senzorů, pohonů, PLC, mechatronických systémů a přístrojů pro monitoring energií. Řešení pro Edge Computing od Mitsubishi Electric tato data predspracováva, filtruje a analyzuje. Zpracování dat probíhá přímo v automatizačním řešení, data se neposílají do Cloudu. Takové řešení dosahuje oproti Cloudu mnohem nižší zpoždění a zvyšuje efektivitu.

Optimalizace výroby na základě dat

Sebrané data se analyzují prostřednictvím C kontroleru a MES Interface. Data jsou přístupné ihned pro požadované procesy nebo předány řídicímu výrobnímu systému. Využívají se pro optimalizaci, zvýšení kvality řízení a simulaci výroby.

Cloud Computing
Cloud Computing

Cloud Computing a Cloudové služby

Kombinace Edge a Cloud computingu umožňuje využití celé síly IoT v průmyslu. V praxi je dostupné množství cloudových řešení, speciálních a analytických cloudových aplikací. Mitsubishi Electric e-F@ctory podporuje všechny cloudové služby.

OPC UA Server / Client

Připojení k Microsoft Azure

Připojení k cloudové službě Microsoft Azure realizuje otevřený standard OPC UA prostřednictvím AMQP Client Bridge. Díky standardu OPC UA je cloudový systém méně komplikovaný, robustnější, bezpečnější a méně nákladný. Data sbírány OPC UA servery se přenášejí do Cloudu prostřednictvím přemostění – „bridge“.

Mitsubishi Electric - OPC UA Server / Client
Mitsubishi Electric – OPC UA Server / Client

IoT Connector

Zajišťuje propojení výroby s Cloudem. Moduly IoT Connector jsou propojeny s řídícími jednotkami ve výrobě prostřednictvím Ethernet-u. Provádějí obousměrný přenos dat mezi Cloudem a výrobními zařízeními. Toto řešení je kompatibilní i se zařízeními třetích stran jako například TIXI.

MAPS

High end platforma MAPS SCADA slouží k práci s daty a na edge computig. Je přímo kompatibilní s platformou od Microsoftu a jinými cloudovými řešeními. Podporuje standard OPC UA, VB-Script a jiné.

Více informací o platformě MAPS.

C Application server

Platforma pro Edge Computing s využitím C Controller za účelem předzpracování výrobních dat pro řídící procesy. Cloud je využíván efektivně, do Cloudu jsou přenášeny pouze nejdůležitější data.

Implementace Edge a Cloud computingu

Skvělým příkladem implementace Cloud a Edge computingu je závod Mitsubishi Electric v Japonské Kani. Využívá simulaci výroby s porovnáváním dat z výroby v reálném čase se simulací. Při vychýlení od simulace se aplikují změny ve výrobním procesu. Udržuje se tak požadovaná kvalita výroby a zabraňuje tvorbě zmetků.

Kontaktný formulár

Kontaktujte nás so svojou požiadavkou vyplnením kontaktného formulára.

Na základe poskytnutých údajov Vás kontaktujeme a vypracujeme cenovú ponuku. Poskytneme Vám odborné poradenstvo pri výbere produktov a riešení vhodných pre riešenie Vašich požiadaviek.