Laserové značení pro hydrauliku

V hydraulice je třeba značit různé druhy výrobků, proto je vyhotoveno značení různé. Využívá se přímé značení na součástky, laserové značení na štítky, které jsou upevňovány na výrobky a zařízení.

Hlavním požadavkem je sledovatelnost součástek a zároveň vysoká produktivita. Kvůli tomu společnost LASIT vytvořila důkladným výzkumem několik řešení, které zaručují vysokou kvalitu značení 2D kódů a vnáší do procesů pokročilou automatizaci díky softwarovému rozhraní s databází zákazníka.

Detailní značení

Při laserovém značení malých filtrů a ventilů je třeba, aby laser věděl značit po obvodu oblouku a zároveň, aby podporoval automatické centrování značení. Řešením může být dlouhá ohnisková vzdálenost s objektivem s plochým polem nebo troj osá hlava pro přizpůsobování ohniskové vzdálenosti.

Značení na štítky

Při výrobě ventilů, čerpadel a filtrů, které jsou příliš velké a objemné na to, aby se s nimi dalo manipulovat je požadované laserové značení na štítky. Pro splnění požadavků na produktivitu vytvořila společnost LASIT několik řešení včetně laserového značícího stroje FlyLabel, který je schopen spolupracovat až se 4 nakladači součástek, přičemž má každý kapacitu až 400 štítků.

Potřebujete více informací?

Vyplňte kontaktní formulář. Odpovíme ještě dnes.


  Výhody laserového značení LASIT pro hydrauliku

  Hydraulika patří k odvětvím, kterému věnuje společnost LASIT nejvíce prostoru v rámci vývoje. Proto nabízí vyspělé řešení, které pokrývají rostoucí poptávka ze strany trhu, kvůli nedostatku konkurenceschopnosti firem, vyvíjející značení pro tento sektor. Pokrývá tak všechny požadavky, které vznikají.

  Za posledních 15 let získala společnost LASIT při vývoji zařízení pro tento sektor mnoho zkušeností. Pro značení štítků navrhla 5 různých laserových značících systémů, které jsou určeny výhradně pouze na tento druh aplikace. Dodává jich více než 500 výrobcem.

  Laserový značící stroj FlyLabel je vyroben pro aplikaci štítků Pick and Place. Využívá systém vakuového gravírování, čímž se předchází poškrábání štítků a eliminuje riziko dalšího mechanického poškození v důsledku kontaktu mezi značenými komponenty (což bohužel nastává při vykládacích systémech jiných výrobců).

  Pro přímé značení součástek vytvořil LASIT několik laserových značících strojů s rotačním stolem. Umožňují současné značení a nakládání součástek, čímž výrazně zvyšují produktivitu. Jsou ideální pro objemy značení nad 200 výrobků denně.

  Pro značení několika různých komponentů značených jediným univerzálním laserových strojem vytvořil LASIT značící stroj TowerMark. Značení je možné konfigurovat prostřednictvím různých doplňků, podle vašich potřeb.

  Další ze specializaci je tvorba softwaru na míru, pro plnění konkrétních požadavků zákazníka. Cílem je usnadnění procesu zhotovení značení a pokročilá automatizace podle zadaných požadavků.

  Integrace a rozhraní​

  Integrace s MES / ERP systémy. Podpora PROFIBUS protokolů, PROFINET a PROFIsafe​

  Průmysl 4.0​

  Interakce s business databázi pro průmysl 4.0​

  Systém vidění​

  Automatické centrování, verifikace a klasifikace 2D kódu, rozpoznávání OCR​

  Laserové systémy​

  Pro každou aplikaci a integraci do produkčních řetězců​