Laserové značení na plasty

Pro značení plastů se nejčastěji využívají UV lasery, lasery se zeleným paprskem FlyPeak a tradiční lasery se zeleným světlem a zdrojem z optických vláken. Pro většinu aplikací je vhodný laser s technologií MOPA. Tento laser disponuje variabilním pulsem, díky čemuž je možné dosáhnout maximum výkonu v nejtěžších aplikacích.

Díky moderním technologiím použitým v laserech LASIT lze značit všechny typy plastů, navzdory odlišným reakcím plastů na laser.

Lasery pro značení plastů

Pro značení plastů jsou nejoblíbenější UV lasery řady FlyPeak s tradičním zeleným světlem se zdrojem optických vláken. Pro většinu aplikací doporučujeme využívat MOPA laser s variabilním impulsem. Dokáže poskytnout maximální výkon v nejtěžších aplikacích.

Nejběžnějším procesem laserového značení na plasty je karbonizace, změna barvy, pěnění a gravírování.

Značení plastů

Jako první přístup k ověření účinku značení na nový plastový materiál doporučujeme konfiguraci:

Vysoká rychlost (900 – 1 200 mm / s)

Nízká frekvence (10 – 20 kHz)

Nízký průměrný výkon (30-60%)

Ve většině případů může být příliš přehnaná konfigurace při značení kontraproduktivní a může snížit výsledný kontrast, proto je lepší začít s 1 opakováním a postupně ji zvyšovat.

Potřebujete více informací?

Vyplňte kontaktní formulář. Odpovíme ještě dnes.


  Bílý plast ABS

  Pokud není bílý ABS plast aditivován, je na jeho značení vysoce účinný infračervený vláknový laser FiberFly a zelený laser FlyAir Green Wave a absolutně dokonalý je UV laser FlyUV. FlyUV vytváří fotochemickou reakci plastu, čímž se dosahuje vysoký a nesmazatelný kontrast, přičemž povrch plastu zůstává na dotek hladký.

  Černý plast PA66 GF 30​

  Dobrý kontrast je možné dosáhnout pomocí laseru Infrared FiberFly. Pro zvýšení kontrastu doporučujeme verzi MOPA.

  Černý plast POM C​

  Dobrý kontrast je možné dosáhnout pomocí laseru Infrared FiberFly. Pro zvýšení kontrastu doporučujeme verzi MOPA.