Laserové značení na organické materiály

Na laserové značení organických materiálů je nejlepší použít CO2 laser. Zejména pro laserové značení na kůži, dřevo, papír, sklo. Při těchto materiálech YAG lasery nedosahují očekávané výsledky.

CO2 lasery od výrobce LASIT jsou vhodné pro značení čárových kódů, grafiky (loga), alfanumerických znaků na různé materiály. Značení probíhá ve vysoké rychlosti. Oproti standardním typem značení jako tisk je laserové značení mnohem produktivnější a spolehlivější.

laserove-gravirovano-dreva

Laserové gravírování na dřevo

Při laserovém gravírování dřeva je odebírán materiál pouze z vrchní části do určité hloubky. V závislosti na druhu dřeva je možné vyhotovit různé odstíny laserového značení. Na některých bude značení více barevné, na jiných světlejší či tmavší.

Pro značení dřeva je laserové gravírování dokonale flexibilní. Na rozdíl od standardních značení dokáže značit přesně i nejmenší detaily ve vysoké kvalitě a zároveň dodává dřevu nádech prémiovosti a jedinečný vzhled.

Laserové značení skla

Při laserovém značení skla se vypaluje grafika pouze na povrchu. Díky jemnému laserovému paprsku lze značit i ty nejmenší detaily textů, loga či grafiku ve vysoké kvalitě. Laserové značení skla je populární v gastronomii, doplňcích do domácnosti, prezentačních předmětech. Důležité je i pro personalizaci výrobků, využívá se na značení skleněných lahví pro lihoviny.

laserove-gravirovani-koze

Laserové gravírování kůže

Laserové gravírování na kůži je nejoblíbenější způsob značení, díky odolnosti materiálu a pěknému kontrastu. Lasery jsou vhodné pro značení pravé kůže i koženky. V rámci značení je možné značit loga, grafiku, vzory, alfanumerické znaky. Značení je extrémně přesné a dokáže značit ve velkém rozlišení i malé detaily bez poškození materiálu.

V praxi je laser oblíbený zejména při označování výrobků logem, či vzory při gravírování náramků, bot, peněženek, obálek na knihy a jiných doplňků.

Potřebujete více informací?

Vyplňte kontaktní formulář. Odpovíme ještě dnes.