Laserové značení na kovy

Laserové značení na kovy

Laserové značení dosahuje nejlepší výsledky na kovu, díky snadné diverzifikaci výsledků.

Vláknové lasery jsou nejideálnější technologií pro laserové značení kovů. Vytvářejí extrémně přesné laserové značení, mikro opracování či řezání kovů, slitin, lakovaných kovových povrchů a kovů s povrchovou úpravou (eloxovaný hliník a podobně.

Lasery jsou dostupné ve verzi MOPA (s proměnným pulzem) i ve standardní verzi. Technologie MOPA je oblíbená díky kvalitě značení a všestrannosti.

Splňuje všechny normy a standardy kvality, výroby, vzhledu značení a bezpečnosti pro hydrauliku, automobilový, zdravotnický průmysl, domácí spotřebiče a doplňky.

Značení je možné vyhotovit jako povrchové laserové značení, hloubkové laserové gravírování a žíhání.

Laserové značení povrchů

Značení je vyhotoveno do hloubky několika mikrometrů. Oproti klasickým gravírkám lasery dávají do laserového paprsku méně energie. Značení je tak mnohem rychlejší, protože nemusí jít do hloubky povrchu. Při kontaktu paprsku s povrchem se značená plocha roztaví, čímž se zároveň změní drsnost povrchu. Vyhotovené značení je permanentní.

Hloubkové laserové gravírování

Během hloubkového gravírování se na rozdíl od povrchového značení materiál odpaří řádově v milisekundách. Vytvoří permanentní značení, které je odolnější při mechanickém namáhání během dalšího zpracovávání (pískování), či používání finálního produktu.

Žíhání

Během žíhání se pořizuje značení lokálním zahříváním kovového povrchu laserovým paprskem, čímž dochází k oxidaci povrchu. Během oxidace mění povrch barvu většinou na černou. Značení může být provedeno v různých odstínech v závislosti na materiálu a teploty, kterou laser používá.

Při žíhání povrchu nedochází k odstranění části materiálu. Barva se mění zahříváním kovu, což způsobí oxidaci. Žíhání proniká do 20 až 30 um materiálu.

Potřebujete více informací?

Vyplňte kontaktní formulář. Odpovíme ještě dnes.