Laserové značení dřeva

Pro laserové gravírování, značení a řezání dřeva nabízí LASIT celou řadu zařízení. Nejpopulárnější jsou verze se systémem vidění TTL a Reflex, které jsou vyvinuty pro speciální aplikace. Jednoduše identifikují součástky a části, na kterých je třeba vyhotovit laserové značení, řezání či gravírování s extrémní přesností.

Pro zpracování dřeva se používá nejčastěji laser FlyCO2. Je extrémně kompaktní, modulární a dobře integrovatelný do jakékoliv výrobní linky. V porovnání s konvenčními řešeními značení jako inkoustový potisk je tento laser více produktivní a má menší provozní náklady.

Při značení laser způsobuje karbonizaci dřeva, čímž povrch při značení ztmavne. Při tomto procesu se uvolňuje uhlík při štěpení dřevěných vazeb. Výsledné zbarvení je od šedé přes modro šedou po černou barvu.

Laserové řezací stroje od LASIT jsou ideální pro řezání a gravírování různých tlouštěk a kombinaci materiálů v jednom kroku. Laserové řezání dřeva je tím nejlepším řešením, pokud chcete značit, zda řezat extrémně komplikované výrobky. Při značení a řezání laserem se nevytvářejí třísky.

Potřebujete více informací?

Vyplňte kontaktní formulář. Odpovíme ještě dnes.


  Integrace a rozhraní​

  Integrace s MES / ERP systémy. Podpora PROFIBUS protokolů, PROFINET a PROFIsafe​

  Průmysl 4.0​

  Interakce s business databázi pro průmysl 4.0​

  Systém vidění​

  Automatické centrování, verifikace a klasifikace 2D kódu, rozpoznávání OCR​

  Laserové systémy​

  Pro každou aplikaci a integraci do produkčních řetězců​