Laserové značení pro domácí spotřebiče

Domácí spotřebiče zahrnují množství produktů, které sestávají z množství součástek nepravidelných tvarů se složitou geometrií. Kvůli tomu je náročné vytvářet univerzální technologie a systémy pro jejich značení.

Laserové značení je využíváno zejména v odvětví bílé techniky a spotřebičů na vaření. Hlavním požadavkem je dobrá Traceability a viditelnost značky. Ve spolupráci s předními výrobci spotřebičů do domácnosti se výrobce LASIT věnuje výzkumu a vývoji technologií pro toto odvětví již 12 let. Díky tomu dokáže námi dodávané laserové značení plnit specifické potřeby, které při značení v tomto segmentu vznikají.

Úspory

Při standardním značení barvami pro tamponový tisk je třeba mnoho spotřebního materiálu, který je třeba ekologicky zlikvidovat. Při vysokém množství vyráběných produktů to znamená vysoké dodatečné náklady. Při značení laserem není nutné zařízení věnovat pozornost v rámci údržby až 25 000 hodin provozu. Šetří náklady na spotřební materiál, likvidaci a servisní úkony.

Eklogické značení

Laserové značení je nejpřijatelnější vůči životnímu prostředí. Neprodukuje žádný odpadový materiál, s čímž souvisí eliminování používání chemikálií a nebezpečných látek. Laserové značení od společnosti LASIT využívá technologii DPM (Přímé značení součástek), přičemž se v laserech nepoužívají papírové ani plastové součástky.

Dynamičnost dat

Data se zpracovávají dynamicky prostřednictvím softwaru, který automaticky generuje sériová čísla a sekvence, přičemž poskytuje maximální flexibilitu při změně grafiky značení.

Odolnost značení

Značení, štítky a kód jsou náchylné na poškození, kvůli čemuž nakonec zůstávají nečitelné. Jejich poškození určuje produktivitu a poškozuje image výrobků a společnosti. Laserové značení je oproti tomuto způsobu značení trvalé, je vygravírováno přímo do povrchu, je nepoškoditelné a nesmazatelné.

Řešení od LASIT

Potřebujete více informací?

Vyplňte kontaktní formulář. Odpovíme ještě dnes.


  Integrace a rozhraní​

  Integrace s MES / ERP systémy. Podpora PROFIBUS protokolů, PROFINET a PROFIsafe​

  Průmysl 4.0​

  Interakce s business databázi pro průmysl 4.0​

  Systém vidění​

  Automatické centrování, verifikace a klasifikace 2D kódu, rozpoznávání OCR​

  Laserové systémy​

  Pro každou aplikaci a integraci do produkčních řetězců​

  Příklad projektu - POLARIS

  V rámci výzkumu a vývoje řešení na míru, které řeší konkrétní požadavky našich zákazníků jsme vyvinuli laserový značící stroj POLARIS, který řeší dva problémy současně.

  Nepravidelnost povrchů dílů

  3D skener, který je schopen automaticky detekovat geometrii dílu

  Software LASIT FlyCAD

  Se složitým algoritmem, který umožňuje zpracovat detekovaný 3D soubor. Pomocí tři osé hlavy dokážeme automaticky upravit ohniskovou vzdálenost

  Produktivita

  Vložení os XY 900x450 mm, mechanický vačkový otočný stůl, integrace s roboty